Krajkářské slavnosti - Vamberk 26.6.2011

28.06.2011 14:50

Krajkářské slavnosti - Vamberk  26.06.2011

 

Když závodnímu týmu chybí pilot, tak se nezávodí. Tato situace u nás nastala v sobotu, přestože přihláška na sedmý závod O pohár Královéhradeckého kraje na letišti v Hradci byla řádně podaná. Míra v pátek zmizel na oslavu narozenin do Prahy a bylo po závodění.

Tak jsem v sobotu po obědě sbalil stůl, židle a auta a vypravil se do Vamberka na další z předváděcích akcí našeho klubu. Modelářské ukázky uspořádal pan ing. Sršeň v  rámci krajkářských slavností a proběhly v areálu společnosti Vamberecká krajka CZ s.r.o., kde má obchod BZUK nyní dočasné sídlo. Jednalo se opravdu o akci komorní, protože publikum tvořili z největší části návštěvníci (spíš návštěvnice) módní přehlídky. Naše statická ukázka (jen Dušan předvedl velkou bugynu v akci) doplnila perfektní vystoupení známého modeláře v oblasti modelů bojové techniky pana Josefa Nývlta. Předvedl maketu tahače Tatra 816 s návěsem a tankem M – 60, to vše v měřítku 1 : 7 a dále maketu traktoru Zetor FORTERRA s přívěsem v měřítku 1 : 4. I u neodborného publika vzbudila ukázka modelů v akci zaslouženou pozornost a ocenění. Fotky z předvedení si prohlédněte v galerii.

Akce netrvala dlouho, a tak jsme se po třetí hodině rozjeli do svých domovů.      

 

   

 

 

Míra Matějus st. 

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode