Den otevřených dveří ASV - VELOREX Solnice 18.06.2011

23.06.2011 18:18

Den otevřených dveří  ASV - VELOREX Solnice  18.06.2011

 

V sobotu 18. června proběhla další předváděcí akce našeho klubu – tentokrát v sídle družstva ASV  (dříve Velorex) v Solnici. Akce byla pořádaná u příležitosti dne dětí a jako den otevřených dveří v podniku, který proslul výrobou populárních tříkolek Velorex. Do Solnice jsme dorazili o půl deváté. Návštěvníci začali přicházet asi o půl desáté společně s příjezdem Velorexů, kterých se sjelo během dne v areálu asi 30. V naší expozici jsme jako obvykle předvedli velké bugyny i malé elektry. Specialitou byly podvozek Tatra 8x8 Tomáše a maketa Opel Zafira Zdeňka.  Hned ráno nás také navštívili majitelé zbrusu nové bugyny s prosbou o oživení a uvedení do provozu. Po chvíli seřizování a ladění už bugyna v Dušanových rukách vesele jezdila po dvoře.  S elektrami nebyl problém, jezdili jsme na asfaltu na ulici, ale velké bugyny bohužel neměly dost prostoru. Jezdilo se s nimi na malé zahrádce, která ještě navíc byla osázená ovocnými stromy. Návštěvníků bylo dost po celý den. My jsme si mezi ježděním prohlédli přítomné Velorexy od modelů opravdu historických až po ty poslední i pár historických motocyklů. K obědu jsme si dali výborný guláš uvařený ve vojenské kuchyni. Počasí sice párkrát hrozilo deštěm, ale nakonec nepršelo. Další povedenou klubovou akci jsme ukončili po druhé hodině.   

   

 

 

Míra Matějus st. 

Zpět

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode